KOBİ’ler 2023’te İstihdamın Temel Taşı Olacak

KOBİ 2023 projesinin temelinde yer alan güç olduğu için, son dönemde yaşanan artışla birlikte 60 binin üzerine çıkan sayıları da bu alandaki önemlerini ortaya koydu. Yüzde 85 seviyelerine ulaşan ticari faaliyetlere etkileriyle birlikte, piyasaların işlemesi ve büyük projelerde yer alma çalışmaları ile azimleri de KOBİ olmanın etkileridir.

Türkiye’nin 2023 yılındaki Dünya’nın en büyük sayılı ekonomik güçleri arasına girmesiyle ilgili planın değerlendirilmesi, bu plan doğrultusunda ekonominin duraksama döneminin önüne geçilmesi isteniyor. En fazla bir yıl daha benzer sürecin yaşanacağı öngörülürken, gelişim ve üretimle ilgili bir sorun yaşanmaması için ihracatla ilgili uzun vadeli girişimlerde de bulunuluyor.

KOBİ’ler Plana Sadık Kalıyor

Türkiye KOBİ sayısı 2018 yılına gelindiğinde 60 bin seviyesine ulaşmıştır. Son birkaç ay içerisinde konkordato veren firma sayısının çok yüksek rakamlarda olmasına rağmen, pek çok yeni kurumun açılması da bu alandaki gücün sürekli olarak artacağını gösteriyor. KOBİ 2023 istihdam rakamlarının da 1 milyon kişinin üzerinde olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir