En Fazla Destek Sunulan Girişim: Teknoloji

İleri teknoloji konusundaki gelişim eksiklikleri nedeniyle teknoloji girişimlerine oldukça yüksek destekler sunuluyor. En fazla destek verilen girişimler teknoloji tabanlı girişimler oluyor. Teknoloji geliştirme projelerine ayrılan kaynak oldukça fazla.

Girişim Sermayesi Destekleme Programı teknoloji tabanlı girişimler için sunulan bir destek programı. Bu destek için ayrılan fonlar seçilen projelere yatırım yapılmasını sağlayacak. Milli teknoloji gelişim adımlarından biri olarak ortaya çıkan teknoloji girişim destekleri için KOBİ’ler başvuru yapabiliyor.

Teknoloji Girişimleri İçin Destek Nasıl Alınır

Devlerin açmış olduğu girişim destek programlarına başvurarak destek almak mümkün oluyor. TÜBİTAK Ve Hazine Bakanlığı ortaklığı ile sunulan yeni projede teknolojik üretim yapan başlangıç firmaları için fonlar bulunuyor.

Teknoloji girişimlerinin ticarileşmesini amaçlayan yeni teknoloji destek programı kapsamında ilk başvurular yapılmıştı. Projeler değerlendirildikten sonra en fazla fayda sağlayacak projelere yüksek mali destek sağlanacağı da açıklandı. Teknoloji girişim desteği almak için yönetmeliklere uygun şekilde proje hazırlanması ve sunulması gerekiyor. Destek eken aşama teknoloji girişimlerinin tümünü kapsıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir