Kobi Nedir Ve Nasıl Hizmet Verir?

Küçük ölçekli işletmeler olarak bilinen Kobi’ler son dönemde Türkiye ekonomisinin hareketlenmesinde önemli katkılara sahiptir. Yıl içerisinde 250 kişiden az işçi çalıştıran ve aylık kazancı 200 milyon TL’nin altında olan kurumlar kobi olarak nitelendirilir. Son dönemde devlet tarafından bu tür işletmelere olan destek artmaya başlamış durumdadır.

Birbirinden farklı sektörlerde hizmet veren kobiler, böylelikle ekonominin canlanmasına ve daha hareketli hale gelmesine katkı sağlar. Profesyonel ve kaliteli hizmet veren kuruluşlar ise en kısa sürede büyüme gösterirler. Üstelik Kobi’ler için verilen kredilerde diğer alternatiflere göre her zaman daha ekonomik ve aynı zamanda düşük faizlidir.

İstihdam sağlanması ve işsizler açısından yeni kapılar açması nedeniyle de kobi kuruluşları avantajıdır. Her yıl kurulan yeni işletmeler sayesinde para kazanma fırsatı bulan işçilerin sayısı son derece fazladır. Bağımsız, ortak ve bağlı işletmeler olarak ayrılan bu tür şirketler özel sunulan imkanlardan yararlanırlar. Bir firma açmak istiyorsanız eğer bankaların hazırladığı özel faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir