Kobiler Ülkemiz İçin Neden Önemli?

Ülke ekonominin hareketlenmesi ve daha da iyi hale gelmesi adına kobi kuruluşları son derece önemlidir. Büyük firma ya da şirketler dışında küçük işletmelerin olması, istihdam sağlana kuruluşların çeşitlenmesi açısından yararlıdır. Böylelikle ekonomik problemlerde zamanla azalır.

KOSGEB tarafından kontrol edilen kobiler, mikro, küçük ve orta ölçekli işletmeler olarak ayrılırlar. İstihdam sağladıkları eleman sayılarına ve yıllık kazançlarına göre belirtilen sınıflara bölünen işletmeler bankalar tarafından da desteklenirler. Türkiye’deki devlet ve özel bankaların büyük bir kısmı kobiler için avantajlı kredi seçenekleri sunar.

Ekonominin daha da iyi olması ve problemlerinin yaşanmaması adına kobiler desteklenmelidir. Gerekli izinlerini alan ve KOSGEB tarafından onaylanan firmalarda herhangi bir sorun yaşanmaz. Başvuru yapmanız halinde en kısa sürede kobi unvanı kazanabilirsiniz.

Bankaların sunduğu avantajlı ve düşük faizli kredi fırsatlarından yararlanma şansınız da çoğalır. Kendi işletmenizin sahibi olmak istiyorsanız eğer belirtilen hizmet oldukça avantajlıdır. Özellikle mikro ölçekli kobiler, ev hanımlarının iş sahibi olmaları ve emekleri üzerinden gelir elde etmeleri açısından avantajlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir