Kahve Diyarı yeni şubeler açacak

kahve_diyari

Artık neredeyse ülkemizin çoğu ülkesinde bir mağaza bulunduran Kahve Diyarı, 2015’in sonuna gelinene dek yeni şubeler daha açmaya karar verdi. Mağazalarının çoğunu İzmir sınırları içerisinde bulunduran kahve zinciri geçtiğimiz Mart ayında Malatya’daki ilk şubesini açmış ve 2015’e start vermişti. Yeni şube açılacak şehirler olarak da Isparta ve Gaziantep belirlenmiş. Senenin sonunda Almanya’da da bir şube açmayı planlayan Kahve Diyarı’nın hedefi ise 2018’in sonuna gelindiğinde dünya genelindeki şube sayısının 800’e kadar ulaşmış olması.

Kahve Diyarı mağazalarının %35’i İzmir’de

Kahve Diyarı’nın Türkiye genelindeki mağaza sayılarına bakıldığında %35’lik oran ve 44 mağaza ile İzmir öne çıkıyor. İzmir’i %15’lik oran ve 19 mağaza ile İstanbul takip ederken, üçüncü sırada ise 6 mağaza ve %6’lık oranla Aydın yer alıyor.

Bu şehirleri 5’er şubeyle Manisa ve Muğla, 3’er şubeyle Diyarbakır, Mardin ve Ordu, 2’şer şubeyle Antalya, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hatay, Kırklareli, Uşak, Sakarya ve Tekirdağ takip ediyor. Diğer illerde ise Kahve Diyarı birer şubeyle müşterilerine hizmet veriyor.

Ege’den Türkiye’ye yayılan bir başarı hikâyesi

Ulusal hatta uluslararası bir gıda markası yaratmak, Kahve Diyarı Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Akhisar Ticaret Odası Başkanı olan Abdurrahman Yılmaz’ın hedefleri arasında bulunuyordu. Zincir gıda mağazalarıyla ilgili araştırma yapan Yılmaz’ın yolu, bir Ege markası olan “Kahve Diyarı” ile kesişti. Abdurrahman Yılmaz, yakın arkadaşı Keskinoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Keskinoğlu ile Kahve Diyarı’nı 2014 yılında satın aldı.

Ege’den Türkiye’ye yayılan bir başarı hikâyesi olan Kahve Diyarı, 2018 yılının sonunda mağaza sayısını 500’e çıkarmayı hedefliyor. BP ile de işbirliği sağlayan Kahve Diyarı, böylece akaryakıt istasyonlarında da faaliyet gösterecek ve 400 yeni Kahve Diyarı mağazası açılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir