Jeneratör satışları patladı

jenerator_lamba

Dün ülke genelinde yaşanmış olan elektrik kesintisi hayatı felç etmesine rağmen bir konuda duyarlılığı artırdı. Hastanelerde ameliyatların yarım kalması, asansörlerde insanların kalması gibi üzücü olayların yaşanmasının ardından jeneratörün ne kadar önemli olduğu bir kez daha net bir şekilde anlaşıldı. Anlaşılmayla birlikte gelen bilgilere göre jeneratör satışlarında sadece bir gün içerisinde yüzde 25’lik büyük bir artış da yaşanmış. Ayrıca jeneratör firmalarının vakti fırsata çevirip birçok kampanya başlattığının da altını çizelim.

Türkiye’nin dört bir tarafında yaşanan elektrik kesintisi maddi kayıpları da beraberinde getirdi. Kesintinin uzun saatler sürmesiyle birlikte çoğu üretici firma jeneratör bayilerinin kapısını çalarak jeneratör ihtiyacını karşıladı.

Yaşanan elektrik kesintisinde jeneratör isteği için arayanların telefonlarına yetişemediklerini belirten Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker “ Elektrik kesintisi başladıktan bir süre sonra jeneratör satın almak için arayanların siparişlerine yetişemedik. Dün çağrı merkezlerimizi arayanların sayısı yüzde 500, web sitemizi ziyaret edenlerin sayısı yüzde 800 arttı. Elektrik kesintisinden mağdur olan birçok üretici jeneratör satın almak için firmamıza yöneldi.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir