En Başarılı Türk Kadın Girişimciler

Kadınların iş hayatındaki yeri ve öneminin giderek arttığı şu günlerde pek çok kurum ve kuruluş da girişimci olmaya niyetlenen kadınların arkasında duruyor. Özellikle kadının farklı özelliklerini de katarak iş hayatında başarılı olmasını isteyen kişi, kurum veya kuruluşlar başarılı Türk kadın girişimciler üzerinden örneklemeler yaparak daha fazla kişinin iş hayatına atılmasını hedefliyor.

Başarıları İsminin Önüne Geçen Kadınlar

Genel olarak güzellik, sağlık veya kozmetik gibi alanlarda başarılarını dünyaya kanıtlayan pek çok kadın arasında sıyrılabilen en başarılı Türk kadın girişimciler ve faaliyet alanları:

  • Demet Mutlu Üçok: Meşhur Trendyol sitesinin kurucusu ve CEO’su olarak karşınıza çıkacak olan Demet Hanım aynı anda birden fazla iş yapması nedeniyle ABD tescilli Fortune Dergisi tasarından “Jön Türk” olarak anılır.
  • Gamze Cizreli: ODTÜ İşletme mezunu olan Gamze Cizreli Ankara’da hayata geçirdiği bir kafede ilk defa kreple, elmalı turta hatta ve hatta cappucino deneyimleriyle bir anda bu sektörde büyümüş ve 2007 yılın BigChefs isimli mekanı ile pek çok ödüle ve başarıya ismini yazdıran güçlü kadınlarımız arasındadır.
  • Deniz Ertaner: Finans konusunda en az erkekler kadar kadınlarında başarılı olduğunu gören Deniz Hanım, yıllarca dünyaca ünlü bankalarda çalışıp sonrasında Bonvagon.com sitesini hayata geçirmiştir.
  • Hatice Gülgün Akça: Yeğenine hediye almak isteyen ancak işsiz kalan Hatice Hanım akvaryum kumlarının renkli olması gerektiğine kanaat getirerek düzenlenen bir yarışma sayesinde 2. olarak başarılı iş hayatına bir adım atıyor.
  • Aslı Gökdere: Pek çok alanda başarılı faaliyetleri bulunan Aslı Gökdere Kariyer.net için bölge satış müdürlüğü yapıyor ve sonrasın dekorasyon için evmanya.com şirketini kurarak elde ettiği yüksek cirolar ile konuşulmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir