Denge Tesisat Afrika’yaTürkiye’nin en büyük şirketlerinden biri haline gelen Denge Tesisat, Asya pazarından sonra Afrika’ya da geçiyor!

Şirketin genel müdür İsmail Hakkı Doğan küçük bir açıklamada bulundu “Rafineri, petro kimya ve demir-çelik gibi sektörlerde kullanılan tür çeşitli vana ve fittingsler üretiyoruz. Vana grubunda, ½ ile 48 arasında gate, globe, check, küresel, plug vana ile pislik tutucuları müşteri talebine göre, dövme ve döküm malzemeden üretim yapıyoruz. Üretimlerimizi çelik ve paslanmaz çelik başta olmak üzere, müşterilerin taleplerine göre her türlü materyalle yapabiliyoruz.”

Ayrıca İsmail Doğan, alanlarında en büyük rekabeti Çin ile yaşadıklarını söyledi ve şunları da ekledi ” Bizim hükümetimiz bizi Çin ile karşı karşıya koydu ama aynı şartları sağlamadı. Bizim kilosunu 2 liraya aldığımız çeliği Çin 0.45’ten alıyor ve biz Çin ile rekabet etmek zorundayız. Artık bir üretici olarak fiyat belirleyemiyoruz. ”

Çin’in sadece Afrika pazarına girmediğini belirten Doğan, oranın kendileri için büyük önem taşıdığını ve oradaki lider konumundaki şirket haline gelmek istediklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir