Armacell, OneFlex’i satın aldı

armacell

Avrupa’nın önemli ekipman yalıtım üreticilerinden biri olan Armacell, geçtiğimiz dönemde Türkiye ve Ortadoğu’daki aktifliğini büyütmenin planlarını yaptıklarını açıklamıştı; ve alınan sonucu görmek için pek de fazla beklemedik. Gelen bilgilere göre Armacell, yerli imalatçı OneFlex’i satın aldı. Ortadoğu’da iyi bir portföye sahip olan OneFlex’in satın alınmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Armacell International’ın CEO’su Patrick Mathieu, OneFlex’le birlikte yalıtım konusunda daha uzman hale geleceklerini ve portföylerinin bir hayli genişleyeceğini dile getirirken, yeni bölge hedeflerine de büyük ölçüde ulaştıklarının altını çizdi.

Satın almayla birlikte hedefledikleri pazarlara erişmelerinin daha kolay olacağını ifade eden Mathieu, şöyle devam etti:

“OneFlex, bölge genelinde çok iyi şekilde kurulmuş, profesyonel bir üretim platformu. Deneyimli yönetim ekibi olan bir dağıtım ağına sahip. Gelecek dönemde, Türkiye, esnek yalıtım malzemelerini maliyet etkin bir şekilde, Ortadoğu, Afrika ve Güneydoğu Avrupa geneline ihraç etmek açısından bir köprübaşı görevi görecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir