Anadolu OSB’ye 50 yeni fabrika

fabrika

Anadolu OSB Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, geçtiğimiz günlerde OSB hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yakın zaman içerisinde 10 tane fabrika açtıklarını ve bu fabrikaların 500 kişiye yeni istihdam oluşturduğunu dile getirirken, önümüzdeki dönemde de 50 yeni fabrikanın kurulacağını ve bunların da 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacağını ifade etti. ODTÜ İşletme Bölümü öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Hüseyin Kutsi, iş hayatında başarıya gitmek için geçilmesi gereken yolları ve kendi kariyerini de anlattı.

Tuncay, “Mikro ve küçük ölçekli işletmelerin orta ve büyük ölçekli işletmelere dönüşme sürecinde kuluçka merkezi olma hedefi ile tohumlarını attığımız Anadolu OSB, bugün geldiği noktada üretim ve istihdam haline dönüştü. Hiçbir mali destek almadan küçük tasarrufl arla başlayan projeye işletmeleri inandırmak bizim için büyük bir övünç kaynağı oldu. Anadolu OSB’nin başarısı işte burada yatıyor” diye konuştu.

2002 yılında Anadolu OSB kurulduğunda, 10 yıl içerisinde işletmeye geçişin planlamasını yaptıklarını dile getiren Tuncay, “Geldiğimiz noktada, makine, elektrik, metal ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren yatırımcılardan oluşan Anadolu OSB’de üretime geçen 10 fabrikada yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlandı. Üretime geçme hazırlığında olan 50 fabrikanın tamamlaması ile yakın zamanda 2 bin 500 kişiye daha istihdam sağlayacağız. Bugün ekonomik istikrarı tehdit eden işsizlik en önemli sosyal sorunların odak noktasıdır. İşsizliği azaltma ve ortadan kaldırma, verimli istihdamı geliştirme görevi hiç şüphesiz girişimci işverenlerindir. Fabrika sayısını artıracak bir seferberlik anlayışı ile geliştirdiğimiz Anadolu OSB’de girişimcilere kucak açıyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir