Vefa Holding, yurtdışı ortağı arıyor

Vefa holding

Çalışmalarını daha çok yurtiçi bazlı yapmakta olan Vefa Holding, yurtdışında isim yapmanın planları içerisinde. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, yurtdışındaki etkinlikler ile fuarlara katılımlarını artıracaklarını ve oradaki firmalarla ortaklıklarını artırmak istediklerini dile getirirken, bu ortaklıkların ya distribütörlük – bayilikle gerçekleşeceğini ya da direkt olarak yerel firmalara hisse ortağı olacaklarını ifade etti. Firmanın bu seneki en büyük hedefi Kuzey Afrika ve Latin Amerika olarak gözüküyor.

İhracatçı şirketler sıralamasında üst sıralara tırmanıyor
Vefa Holding şirketlerinin Türkiye’nin ihracatçı şirketleri sıralamasında üst sıralara doğru tırmandığına işaret eden Koçyiğit, 2014 yılı itibariyle Vefa’nın lokomotif şirketinin Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ilk 1.000 ihracatçı firma içinde yer aldığını ve İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) hazırladığı İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 79. sıraya yerleştiğini belirtti.

Turan Koçyiğit, geçen yıl yurtdışında 10 ayrı ülkede fuara katıldıklarını ifade ederek, “Son dönemde hedef ülkelerimiz arasında ağırlıklı olarak Orta Doğu, Körfez, Türk Cumhuriyetleri ve Afrika ülkeleri yer alıyor. Bunun yanında Latin Amerika’yı önemsiyoruz. Geçtiğimiz yıl Venezuela’da 2 bin konutluk bir projede yer alarak bunu tamamladık. Kosta Rika, Meksika ve Panama’da ise yerel ortağımızla birlikte hareket ederek bu ülkelerdeki pazarımızı genişletiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir