TUBİTAK Genç Girişimcilere Yeni Kapılar Açıyor!

2019 yılında 144 girişimciye destek olan yeni proje seçenekleri sunan BİGG programlarıyla, KOBİ alanında da destek sağlanmaya devam ediyor. 2012 ve 2020 yılları arasında sağlanan teknogirişim için yeni fikirlere açık olan TÜBİTAK gençlerini bekliyor. Akademisyen, sanayi ve yatırımcılar için özel alanlara yer verilirken, 200 bin TL hibe veriliyor.

TÜBİTAK 200 Bin TL Hibe

Girişimcilerin teknoloji ve dijitalleşme alanında yenilikleri sergilemesi için özel destek sağlayan TÜBİTAK, Bireysel genç girişim programı üzerinden 200 bin tl hibe veriyor. BİGG yenilikçi iş fikirleri için başvuruları beklerden toplamda 525 adet teknogirişim şirketi kurulmasına 2012 yılından 2020 yılına  8 yılda vesile olmuştur. Bu sürecin bu şekilde devam etmesi ve yeni girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmesi için özel programlar hazırlanıyor.

BİGG programından yararlanarak teknogirişim alanında başlatılan TÜBİTAK girişim alanı, hayallerin somut işlere dönüşmesi için gerekli olan bütün işlemlemlerin yerine getirilmesini sağlıyor. Yenilikçi fikirlere sahip olan girişimciler, BİGG programı üzerinden başvuru yaparak, hibe kanallarından yararlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir