İnternet Üzerinden Yatırım

İnternet üzerinden yapılacak yatırımlarda dikkat etmeniz gereken diğer noktalar ise güçlü alt yapı desteği, alan adı ve tasarımdır. Fikriniz talep edilebilir alan içerisindeyse ve saydığımız bu üç unsur sitenizde mevcutsa başarılı olabilmeniz için önünüzde başka bir engel kalmıyor. Sosyal medya ve diğer platformlarda yapacağınız reklamlarla güvenilir bir şekilde hizmet vererek müthiş rakamlara ulaşmanız mümkün.

İnternet dışında farklı mecrada bir iş kurma niyetindeyseniz daha dikkatli davranmalısınız. İşin kurulacağın sektörün yanında; işletmenin yeri, bulunduğunuz bölgedeki konumu, çalışma arkadaşları, reklam vesaire birçok unsurda doğru tercihlerde bulunmanız çok önemli. İş fikirleri arasında başarısız olanlarının birçoğu tercih edilen sektörden değil; yanlış tercihten dolayı başarısız olmaktadır. Bu sebeple iş fikrinizin her adımına çok dikkat etmeniz gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız.  Peki, hangi işlerde başarılı olma ihtimalimiz daha yüksek? Hangi alanlarda ihtiyaçlar daha fazla?

Bu soruları sorarken şehirden şehre, bölgeden bölgeye ihtiyaçların ve taleplerin değişkenlik gösterdiğini unutmayınız. Bir iş, bir şehirde nüfusun az olmasına rağmen tutabilir; fakat aynı iş farklı nüfusu yoğun olan farklı bir şehirde tutmayabilir. Bu da o bölgenin insan karakterinden ve taleplerinden ileri gelmektedir. Peki, hangi fikirleri önerebiliriz?

Üniversite öğrencisinin yoğun olarak yaşadığı bir bölgede küçük bir sermayeyle açılacak ütücü oldukça iyi gelir sağlatabilir. Çünkü bekâr yaşayanların, özellikle genç erkeklerin, en büyük sıkıntılarından birisi de ütüdür. İş fikirleri arasında belki de en yüksek oranda başarı sağlanabilecek alanlardan birisidir. Türkiye’de birçok şehirde 10.000 – 15.000 öğrenci yoğunluğunun bulunduğu mahalleler mevcuttur. Bu bölgelerde açılacak ütü üzerine bir işyeri iyi bir fikir olacaktır.

Yukarıda verdiğimiz bir örnekle aynı mantıktan yola çıkarak yaşlıların, lise öğrencilerinin, bebeklerin, memurların, üniversite öğrencilerinin… vesaire grupların ihtiyaçlarına cevap verecek iş fikirlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Yazımızın başında da dediğimiz gibi rekabetin az, talebin fazla olduğu alanlara yönelmek her zaman kazandıracaktır. Ama unutulmamalıdır ki ticarette kazandıran ilk faktör güvendir. İnsanlar üzerinde güven sağlamadan hiçbir alanda başarılı olamazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir