KOSGEB Destekleri ile Kurulan Yeni Hayatlar

KOSGEB, kendi işini kurmak isteyenler için en önemli atılımlardan biri olarak değerlendirilmektedir. 1990 yılından bu yana küçük ve orta ölçekli bir iş oluşturmak isteyenler için sunulan bir imkândır. Kendi işini yapmak isteyenler için maddi durumu yeterli olmayanlara sağlanan destek kredisidir.

Günümüzde KOSGEB sayesinde işletmesini açan ve başarılı olmuş birçok kişi bulunmakta. Bunlardan en güzel örneklerinden biri de Antalya’da yaşandı.

Antalya ilinde KOSGEB kredisi sayesinde iş kuran toplam kişi sayısı 13 bini yakaladı. Hatta işlerini kuran işletme sahipleri başarılı atımlımlar yaparak ihracat yapmaya da başladılar.

Değişen Hayatlar

KOSGEB kullanarak yolunu açan 40 yaşındaki Betül Turgut bu destekle yaşamı değişenlere iyi bir örnek oldu. Tıbbi cihazların kontrol ve Kalibrasyonu işlemlerine yönelik bir işletme açtı. Yanında 2 mühendis ve 1 tekniker çalıştıran Turgut aldığı 630 bin liralık destekle Almanya’da ihracat kapılarının açıldığını ifade etti.

42 yaşında olan Egemen Tankuş da KOSGEB ila hayatı değişen isimlerden oldu. Mobilya ve aydınlatma sektörüne giriş yapan Tankuş ihracat yapan işletmeler arasına girdi. Hem kendi iş sahibi olurken hem de 8 kişiye işveren olmakla gurur duyuyor.

43 yaşında dünya devleri isimlere rakip olmayı başaran İlknur Aldemir de aldığı 500 bin destekle kozmetik alanında kendi markasını oluşturdu. Türkiye genelinde 300 şubeyle 40 kişiye iş olanağı sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir