KOBİ’lere 500 Milyon Liralık Destek

Eğer küçük veya orta ölçekli bir işyeri sahibiyseniz ve krediye ihtiyacınız bulunuyorsa, bunu alabileceğiniz en mantıklı yöntem ise verilen desteklerden yararlanmak olacaktır. Başvuru yapılarak elde edilebilen desteğin toplam değeri 500 Milyon Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

  • Dağıtılacak olan bu tutarın piyasada kaliteli bir şekilde değerlendirilebilmesi için her işyeri sahibine ortalama 300 bin Türk Lirası’na kadar geri ödemesiz destek verilebiliyor.
  • 700 bin Türk Lirası’na kadar ise geri ödemeli olmak kaydıyla, bir iş yerine verilebilecek maksimum destek 1 milyon Türk Lirası olarak temin edilebiliyor.

Bu sayede piyasaları hareketlendirmek ve direkt olarak kobilerin ihtiyaçlarını karşılayarak uluslararası piyasalara açılabilmelerini sağlayabilmek için girişimlerde bulunuluyor. Özellikle de 2016 yılı net satış hasılasının aşmaması istendiği için, projenin bütçeye uygun biçimde oluşturulması için özel çaba sarf edilmiştir.

Başvurular Nasıl Olacak?

Başvurmak için yapmanız gereken ilk işlem, 20 Ekim saat 23:59’a kadar KOSGEB bünyesindeki faaliyetlerde bulunmak olacaktır. Sonrasında KOBİ desteği almak isteyenlerin başvurularının kabul edilmeyeceği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir