Kobiler interneti daha verimli kullanacak

iab_turkey

Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi ve Kocaeli Sanayi Odası birlikte yeni bir bilgilendirme projesi içine giriyor. Kobilerin interneti daha aktif kullanmasını amaçlayan yeni etkinlik re-Kobi Uzaktan Eğitim Platformu olarak geçecekken ülkemizin birçok kobi cenneti şehrinde düzenlenecek. Bu şehirler arasında Ankara, Bursa, Kocaeli, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İzmir ve Konya gibi şehirler de bulunuyor. Aslına bakılırsa bu projenin somut adımları ta 2013’te atılmaya başlanmıştı.

IAB Türkiye tarafından hazırlanan re-KOBİ Eğitim Platformu ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin, internetin imkânlarını kullanarak markalaşmasına, interneti daha verimli kullanarak ulusal ve uluslararası pazarlardaki rekabet gücünü arttırmasına katkı sağlanması hedefleniyor. Platformla birlikte KOBİ’lerin internetin sağladığı potansiyel hakkında farkındalıkları arttırılarak farklı pazarlara ulaşmaları ve büyümeleri amaçlanıyor.

Rekabetçi KOBİ anlamına gelen re-KOBİ Uzaktan Eğitim Platformu, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış olup eğitim programı 12 adet videodan oluşuyor. Bu videolar canlı yayınlarla da desteklenecek. Programda yer alan konu başlıkları şunlar: Markalaşma ve rekabet, web sitesi tasarımı ve yönetimi, dijital reklam türleri ve kullanım alanları, sosyal medya, reklam kampanyaları, medya planlaması ve satın alma, müşteri sadakati ve veri tabanına dayalı pazarlama, e-ticaret, bilişim hukuku, mobil pazarlama.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir