Kahve Diyarı, mağaza sayısını artırıyor

kahve_diyari

Çalışmalarını ve büyümesini son hızla devam ettirmekte olan Kahve Diyarı, ülkemizde gittikçe daha rantlı bir hal almaya başlayan kahve mağazaları sektörüne kendine daha sağlam ve güçlü bir yer edinebilmek için mağaza sayısını artırmaya yönelik karar aldı. Mağazalarının çoğunu İzmir’de bulunduran firma, artık Anadolu içerisinde de mağaza açımına başlayacak ve bu yönde ilk adımlar Gaziantep ile Isparta’da atılacak. Gelen bilgilere göre firmanın hedefi ülke genelinde 150 mağaza sayısına ulaşmak. Sene 2018 sonuna geldiğinde ise dünya genelinde 500’den fazla mağazanın bulunması hedefleniyor.

Kahve Diyarı mağazalarının %35’i İzmir’de

Kahve Diyarı’nın Türkiye genelindeki mağaza sayılarına bakıldığında %35’lik oran ve 44 mağaza ile İzmir öne çıkıyor. İzmir’i %15’lik oran ve 19 mağaza ile İstanbul takip ederken, üçüncü sırada ise 6 mağaza ve %6’lık oranla Aydın yer alıyor.

Bu şehirleri 5’er şubeyle Manisa ve Muğla, 3’er şubeyle Diyarbakır, Mardin ve Ordu, 2’şer şubeyle Antalya, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hatay, Kırklareli, Uşak, Sakarya ve Tekirdağ takip ediyor. Diğer illerde ise Kahve Diyarı birer şubeyle müşterilerine hizmet veriyor.

Ege’den Türkiye’ye yayılan bir başarı hikâyesi

Ulusal hatta uluslararası bir gıda markası yaratmak, Kahve Diyarı Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Akhisar Ticaret Odası Başkanı olan Abdurrahman Yılmaz’ın hedefleri arasında bulunuyordu. Zincir gıda mağazalarıyla ilgili araştırma yapan Yılmaz’ın yolu, bir Ege markası olan “Kahve Diyarı” ile kesişti. Abdurrahman Yılmaz, yakın arkadaşı Keskinoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Keskinoğlu ile Kahve Diyarı’nı 2014 yılında satın aldı.

Ege’den Türkiye’ye yayılan bir başarı hikâyesi olan Kahve Diyarı, 2018 yılının sonunda mağaza sayısını 500’e çıkarmayı hedefliyor. BP ile de işbirliği sağlayan Kahve Diyarı, böylece akaryakıt istasyonlarında da faaliyet gösterecek ve 400 yeni Kahve Diyarı mağazası açılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir