Firmalar AR-GE Çalışmalarını Desteklemeli

Günümüzde iş piyasasında kendisine yer bulmak ve ayakta durmak isteyen şirketler AR-GE çalışmalarına önem vermek zorundalar. AR-GE yani araştırma ve geliştirme bir şirketin günümüzde olmazsa olmaz çalışmaları arasındadır. Ülkemizde çok fazla üzerine değer verilmeyen AR-GE çalışmaları sayesinde şirketler gelecek yıllarını güvence altına alırlar. Bu sayede ürünlerinin kalitesini iyileştirir ve geliştirirler. Bu da şirketin marka değerinin artmasını sağlar.

AR-GE İçin Ödenen Paralar Katlanarak Geri Döner

AR-GE çalışmaları doğru bir planlama sonucunda yapıldığında uzun vadede size büyük bir gelir sağlar. Bu gelirin yanı sıra şirketin marka değeri de gelişir.

AR-GE çalışmaları için en başta yüksek meblağların harcanması gerekiyor. Ancak ülkemizdeki birçok orta ve küçük ölçekli şirketler bu meblağları harcamayı boş olarak nitelendiriyor. Halbuki uzun vadede AR-GE için ödenen paralar katlanarak size geri döner.

AR-GE İçin Devletin Desteği

Şirketler AR-GE çalışmalarına kaynak bulmak için devletten de destek alabilirler. KOSGEB ve TÜBİTAK kobilere özel olarak AR-GE çalışmalarında harcamaları için para veriyor. Geri ödemelerde düşük faiz oranları büyük bir avantajdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir