Etis, dağıtım lojistiğine yoğunlaşacak

etis_lojistik

Geride bıraktığımız seneyi 210 milyon liralık net ciro ile kapamayı başaran Etis Lojistik, 2015 boyunca yatırımlarına ve girişimlerine devam edecek. Bu seneki ciro hedefi 300 milyon lira olan firma en çok dağıtım lojistiği için yatırımlar yapacakken yeni yerlere de gitmeyi hedefliyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Etis Lojistik Genel Müdürü Erdal Kılıç, geçen sene beklentilerin yüzde 10 üstünde ciro elde ettiklerini, büyümelerinin de ilk tahminlere göre yüzde 50 gerçekleştiğini dile getirirken, bunun sektörün ortalamasının üzerinde bir büyüme olduğunu ve diğer tüm firmaların da dikkatini çektiğini ifade etti.

‘Lojistikte yatırımlar hızlanacak’

Türkiye’nin 13 merkezinde operasyon noktaları ile hizmet sunduklarını vurgulayan Erdal Kılıç, 2015 yılında da iddialı olduklarını kaydetti. Kılıç başta entegre lojistik olmak üzere, insani yardım lojistiği ve özellikle dağıtım lojistiği alanlarında hem İK, hem IT hem de varlık yatırımı planladıklarını ifade etti. Bu yıl sektörde özellikle lojistik yatırımlara ağırlık verileceğini öngördüklerini kaydeden Genel Müdür Erdal Kılıç, lojistik sektörünün 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefi koyduğunu hatırlatarak bu çerçevede öncelikle orta vadeli programın içerisinde lojistik yatırımlar ve bunların ortaya çıkardığı fırsatların konuşulacağını belirtti.

“Lojistik köylerin, demiryolu yatırımlarının, liman ve liman arkası yatırımların takip edileceğini ve yeni yatırımların hayata geçeceğini düşünüyoruz” diyen Kılıç, demiryolu Serbestleşmesi Kanunu ile sektöre yurt içinden ve yurt dışından yeni yatırımcıların gelmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir