ESBİS Sistemi Küçük Esnafa Destek Veriyor

Mahalle esnafının internet erişim noktalarına ulaşabilmesini sağlayan Esnaflar coğrafi konumları ile birlikte esnaf ve sanatkarlar bilgi sistemi yani ESBİS, üzerinden esnaflara eğitim ve seminerle verilmeye başladı. Ticaret bakanı Ruhsar Pekcan, esnafa bu alanda destek olacaklarını ve internet üzerinden soruların yanıtlanmasını sağlayacaklarını açıkladı.

55 Bin Esnafa Eğitimler Düzenleniyor

Konya’da yapılan ESBİS eğitimleri ve seminerleri, küçük esnafın da artık internete taşınmasını hedefliyor. Böylece esnafın da akıllı ihracat platformu üzerinden çalışma imkanı bulabileceği ESBİS, hem devlet yönetmeliğinden hem de birbirlerinden haberdar olmalarını sağlayacak. Uluslararası bir ahilik fuarı ve iş ahlakı zirvesi üzerinden verilen seminerler, esnafın bilgilenmesini sağlamak için ilk adımlardan biri oldu.

Katılımcıların desteğiyle daha da büyümesi hedeflenen ESBİS sistemi, zamanla yeni katılımcıları olacak, sistem güncelenerek daha da genişletilecek. Küçük esnafın internete teşvik edilmesi için yapılan çalışmaların, diğer şehirlerde de eğitim ve seminerlerle devam etmesi bekleniyor. Yeni esnaf adaylarının da katılımcısı olması beklenen ESBİS, küçük kobiler için bir adım.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir