Dünyanın en büyük gıda fuarından ödül

gida-fuari
Dünyanın en büyük gıda fuarından ödül, Türk şekerleme sektörünün uluslar arası alandaki bilinirliği gün geçtikçe artıyor. Şekerleme Mamülleri Tanıtım Grubu Başkanı Zekeriya Mete, dünyanın en büyük gıda fuarı olan Gulf Food’dan ‘Mükemmellik’ ödülü aldı.

Dubai’de Gulf Food Körfez Gıda Fuarı kapsamında mükemmellik ödülü alan Zekeriya Mete, “Dubai nüfusu ve yüzölçümüyle bizden küçük olmasına karşın bu tip organizasyonları yapabiliyorsa Türkiye de yapabilir” dedi.

Bu yıl Türkiye’den 130’a yakın firmanın katıldığı gıda fuarda olumlu tepkiler aldıklarını belirteren Mete, benzer fuarların Türkiye’de de olması gerektiğinin altını çizdi. Zekeriya Mete, şöyle devam etti: “Maalesef bir takım bürokratik sorunlardan dolayı bu tarz büyük fuarları ülkemize getiremedik. Dubai, nüfusu ve yüzölçümüyle bizden küçük olmasına rağmen bu tip organizasyonları yapabiliyorsa Türkiye de yapabilir. Türkiye değerleriyle ön plana çıkması gereken bir konumda.”

Yıl sonunda Şekerli Mamüller Tanıtım Grubu olarak ihracat yaptıkları 213 ülkeden 213 ithalatçıyı Türkiye’ye getirme projeleri olduğunu kaydeden Mete, “Bu model Dubai’de başarılı oldu, İstanbul’da da bu başarıyı taçlandırmak istiyoruz. Arkadaşlarımızla istişarelerimizde bunun faydalı olacağı konusunda hemfikir olduk” diye konuştu.

Her yıl çeşitli ülkelerden başarılı işadamlarına ödüllerin verildiği gecede, 16 ayrı dalda ödüller sahiplerini buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir