Pandemi İle Birlikte Değişen Ekonomi

Pandemi hayatımıza girdiğinden beri sadece ülke olarak değil bu durumdan dünya insanları olarak fazlasıyla etkilendik. İşyerlerimizi kapatmak zorunda kalmamız ve ekonominin uzunca bir süre durması ile birlikte de birçok sektör bu durumdan nasibini aldı ve fazlasıyla ekonomik sıkıntıya girdi.

Özellikle eğlence sektörü gibi sektörlerin hemen hepsi batmakta ve işletmelerini sürdürmekte zorluk çektikleri gibi kiralarını ödemekte bile zorlanıyorlar. Bu durumda belli meslek sahiplerini iş değiştirmeye ve başka işlere yönelmeye başladı. Pandemi süresinde ise mesleklerini evden sürdürebilenler bu konuda süreci en iyi atlatanlardan oldu.

Bu sebeple pandemi geçse bile artık hayatımızda dikkat etmemiz gereken şeyleri anlamalı ve hayatlarımızı buna göre sürdürmeliyiz. Artık hemen herkesin mesafeli ve çok yönlü işlere yönelmesi ve bir ikinci seçeneği seçmesi gerektiği de pandemi sürecinde hepimizin sorguladığı şeylerden biri oldu. Pandemi ile birlikte değişen ekonomi ile savaşta ise internet üzerinden iş yapanlar ve sosyal medyayı iyi kullananlar bu noktada süreci çok güzel atlattı ve çok büyük yaralar almadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir