Kobilere Devletten 500 Milyon TL Destek

Ülkemizde Kobilere özel fırsatlar sunularak onlar teşvik ediliyor. Unutulmamalıdır ki bir kobiler bir ülkenin ekonomik açıdan gelişmesini sağlamak ve kalkınmasını sağlamak için en önemli desteği veren gruptur.

Türkiye’de KOSGEB kobilerin değerini arttırması için onlara teşvikler veriyor. Düşük faiz oranlarında kredi seçenekleri adı altında tam 500.000.000 TL değerinde bir meblağı veriyor.

  • Dağıtılacak olan bu tutarın piyasada kaliteli bir şekilde değerlendirilebilmesi için her işyeri sahibine ortalama 300.000 TL ye kadar geri ödemesiz destek verilebiliyor.
  • 000 TL ye kadar ise geri ödemeli olmak kaydıyla destek veriliyor. Bir iş yerine verilebilecek maksimum destek 1.000.000 TL olarak temin ediliyor.

Bu sayede devlet hem ülke içindeki piyasayı hareketlendirmek hem de küçük ve orta ölçekli işletmelerini büyütmek amaçlarını güdüyor.

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

Başvuru yapabilmek için KOSGEB bünyesindeki faaliyetlerde bulunmanız gereklidir. Yapacağınız başvuru sonucunda sizden istenen belgeleri gerekli mercilere sunuyorsunuz. Bu sayede başvurunuzu yapıp KOSGEB tarafından ne kadar destek verileceğini bekliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir