Kobiler İçin Online Alışveriş Fırsatı

Online alışveriş, sanal mağazalar ve e – ticaret KOBİ’ler için hem satış maliyetlerinin düşmesi hem de dünya çapında birçok müşteriye ulaşabilmek adına birçok avantaj yaratmaktadır. Son dönemlerde KOSGEB’in de e-ticaret konusunda KOBİ’lere vermiş olduğu eğitimler bu avantajlardan daha fazla yaralanabilmelerine olanak tanımaktadır.

2008 yılından bu yana ülkemizde daha fazla sayıda e-ticaret sitesinin faaliyet gösterdiği gözlenmektedir. Bu siteler sayesinde milyonlarca ürün yelpazesi alıcıları ile çok daha kolay bir şekilde buluşabilmektedir. Alıcılar fiyat karşılaştırmalarını bu yolla daha rahat yarken firmalar da dünyanın her yerine erişim sağlayarak ürünlerini pazarlayabilmekteler.

Türkiye Firmalarının E-Ticaret Pazarındaki Büyüme Göstergeleri

Türkiye firmaları dünya çağında en hızlı büyüyen e-ticaret pazarlarından birisi konumuna geldi. Yaklaşık 400 milyon dolar seviyesinde e-ihracat rakamlarını yakalayan Türkiye firmaları en çok alışveriş yapılan 10 ülke arasında. En çok talep edilen ve satışı yapılan ürünlerse giysi, elektronik ve seyahat. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonominin çekirdek gücü olan KOBİ’ler için online alışveriş fırsatının sağladığı avantajlara adapte edilebilmeleri için birçok teşvik ve eğitim sistemleri oluşturulmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir