KOBİ’ler İçin Çıkarılan Taşınır Rehni İşleri Kolaylaştırdı

Bakan Ruhsar Pekcan, taşınır rehni sayesinde Kobilere toplamda 237 milyar lira destek ile finansman oluşturduğunu ifade etti. Kobilerin finansman olarak desteğini sağlayan bu kolaylık, pek çok alanda kobilere destek sağlıyor. Öncelikle taşınırların ticari iş yerlerinde mevcudiyetlerini çoğaltmak, alınacak olan tahsil konusunda kolaylaştırıcı ve taksitli durumlar yaratmak için oluşturulan Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu, çıkarıldığı ilk günden beri kobiler için oldukça fayda sağlıyor.

Taşınır Rehni’nin Kapsadığı Alanlar

Bahsi geçen bu düzenleme sayesinde yalnızca kobiler değil, aynı zamanda çiftçi, üretici grupları ve ayrıca serbest çalışan bireyler de taşınır rehninden yararlanabiliyor. Bakan Pekcan, bu gibi kolaylıklarla desteklenen küçük iş yerleri sayesinde ülkemizin ekonomisinin de büyütülmesinin amaçlandığı ifade ediyor.

Düzenleme ile taşınırların mevcut borcu ödemesi durumda işletme ya da küçük esnafın borçlanması taktirinde haczin engellenmesi ve ertelenmesinin sağlanması söz konusu. İş yapma konusunda işletmelere ve işletme açma niyetinde olanlara büyük kolaylık sağlayan bu yasa ile pek çok iş yeri varlığını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir