KOBİ Dünyasından Desteklenen Sektörler

KOSGEB tarafından bu yıl açıklanan ve destek gören sektörler, üreticilerin ve eğitimcilerin sektöründe büyümesini sağlayabilir. Özellikle yenilikçi fikirler, teknolojik yatırımlar ve reklam tanıtımları alanlarında düşük faizli destek alanları giderek 13 farklı programla kobilerin karşısına çıkıyor. Ekonominin en önemli alanlarından biri olan Kobi dünyası, yeni yatırımcılarını ve girişimcilerini bekliyor.

Eğitim Ve Üretim de Kobilere Destek

Girişimcileri yeni eğitim programları ve fikir öncülükleri bekliyor. Özellikle yeni fikirlere açık olan Kobi alanı, bu yıl eğitim alanlara 50 bin ile 100 bin arasıdna düşük faizli kredi verme imkanı tanıyor. Ayrıca fikirlerini geliştirmek istedikleri alanda KOSGEB ile iş birliği yapabilecek yeni girişimciler, sektörde fark yaratabilir.

Üretici kredisi almak isteyenleri için projelerini değerlendirmenin tam zamanı. Program kapsamında 300 bin hibe ve 700 bin lira sıfır faizle yeni kredi şansları elde edebilecek üreticiler için son dönem kobi destekleri giderek artıyor. Dış ve iç pazar için ürerimin kalbi olan Türkiye, Kobi girişimcilerine yeni fırsatlar yaratıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir