KOBİ Alanında Birlikten Kuvvet Doğar

Dünyada ve Türkiye’de yeni atılımların yer aldığı ekonomik gelişimler, yeni üretim alanlarının desteklenmesiyle üreticileri bekliyor. Özellikle işbirliği ile Kobi desteği verecek olan Türkiye, teknoloji alanlarında ve pazarlama alanlarında yeni yatırımcıları ortaklığa davet ediyor. Orak pazarlama stratejisi ve ortak imalat alanları hazırlayarak, girişimcileri destekleyen programlar hazırlayan KOSGEB, programda yer alan üreticilerin daha fazla kazanmasını sağlayacak.

Kobi’lerin İşbirliği 1,5 Milyon Lira

Ortak çalışma ve birlik beraberlikle zor günlerin atlatılacağını düşünen KOSGEB yeni girişimler yaparak üreticiyi teşvik programlarına başladı. 2019 yılının ilk yarısından itibaren yeni yasa tasarıları ve proje odaklı atılımlar sayesinde kobi alanında ortak imalat, ortak tasarım ve ortak pazarlama imkanları sunan Türkiye devleti, ortaklığa yönelik 1,5 milyon lira destek sağlıyor.

İşbirliği ile bir araya gelen yatırımlar hem faizi düşük kredi imkanlarından yararlanabiliyor, hem de imalata yönelik yatırımlar için destekleniyor. Ortak laboratuvar, ortak hizmet ve yüksek teknoloji alanlarında üretime katkı sağlayan bütün girişimcileri ortaklığa davet eden KOBİ yönetimi, birlikten kuvvet doğar diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir