KOBİ’lere Dijital Platform Destek Alanları

Covid-19 döneminde yaşanan ekonomik sıkıntılardan kaynaklı olarak, KOBİ küçük işletmelerin nekit akışı problemleri yaşaması üzerine yeni ödeme planları oluşturuldu. Tedarik zincirinin, üretici ve dağıtıcının acil ihtiyaçlarına çözüm bulmak için finansal teknolojiden yararlanılması bekleniyor. Kobilerin ticari ekonomik destek için yeni finansal destek alanları açıklanıyor.

75 Milyon Euro Destek Ve Dijital Platform Sağlanacak

Ekim ayında sonlanacak olan 6 milyon dolarlık yeni yatırım alanında, yeni teknolojilerin geliştirilmesi ile küresel iş yapma alanında teknolojik gelişimlerden yararlanılacak. Bankalar Figoskor vererek, 1 milyon yatırım üzerinden ticari performansı artıracak. Elektronik destek sağlanarak, nakit finans sıkıntısı çekmekte olan Kobiler için yeni düzenlemler yapılacak.

Muhasebe paketi ve fiber güç üzerinden gerekli olan internet, dijital dünya alanlarından da yararlanılması sağlanacak. Hızlı internet bağlantısı, işletmelerin özel ihtiyaçları ve uçtan uça çözüm sunan paketlerle, küçük işletmelerin ve esnafların ihtiyaçlarına çözüm üretiliyor. Esnaf ve kobilerin dijital çağa ayak uydurmaları, geri kalmadan işletmelerinin ilerlemesini sağlamaları için özel dijitalleşme kampanyalarına yer veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir